Nowy numer 44/2020 Archiwum

Miłosierdzie w oczach matki

W tym roku powinny być wystawiane tylko takie jasełka!

W Jeżowie Sudeckim w Euro Centrum Gmin Partnerskich młodzież a dokładnie wolontariusze jeleniogórskiego campusu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, wystawili jasełka. Ze względu na właśnie zbliżające się wielkimi krokami spotkanie (już w lipcu!) tematem przewodnim tej opowieści bożonarodzeniowej były właśnie Światowe Dni Młodzieży, a dokładnie ich esencja, czyli spotkanie w życiu Bożego Miłosierdzia.

Jasełka były wprowadzeniem do Roku Miłosierdzia, stąd też ich nazwa "Od Betlejem do Miłosierdzia". Ich motywem przewodnim była opowieść matki, która pokazuje dzieciom przez pryzmat swojego życia, jak Bóg działa w swoim miłosierdziu.

Młodzież z Jeżowa Sudeckiego sama napisała scenariusz i zajęła się przygotowaniem oprawy. Nad wszystkim czuwała nauczycielka z Zespołu Szkół Agata Nidrych.

Wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki, przedstawiciele rady sołeckiej, dyrekcja, pracownicy i nauczyciele. Przyjechali również przedstawiciele gmin partnerskich z Czech oraz Niemiec.

W podziękowaniach po występie przedstawiciele gminy wyrazili gotowość i chęć pomocy w organizacji Dni w Diecezjach w campusie jeleniogórskim.

Miłosierdzie w oczach matki   To był też element promocji przyszłorocznego spotkania młodych Norbert Karwas

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama