Nowy numer 48/2020 Archiwum

Emocjonalne lepsze niż technicznie doskonałe

W legnickim MCK zakończył się pierwszy dzień kwalifikacji rejonowych do międzynarodowego konkursu kolęd i pastorałek w Będzinie. Dziś występowały dzieci. Jutro przyjdzie czas na dorosłych.

Jak mówi Agnieszka Socha, koordynator przesłuchań konkursowych w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy, poziom młodych wykonawców był bardzo zróżnicowany.

- Mieliśmy dziś okazję posłuchać wykonań najmłodszych artystów, w wieku od pierwszej klasy szkoły podstawowej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Śpiewali soliści, duety i zespoły wokalne. Jakość artystyczna była na bardzo różnym poziomie.

Chcę jednak zwrócić uwagę, że nie zawsze kolęda wyśpiewana technicznie bez zarzutu, podobała się bardziej, niż wykonanie z kilkoma błędami, ale za to pełne pasji, serca i emocji - mówi. Jury czuwało nie tylko nad jakością muzyczna prezentowanych utworów. Bardzo ważne było także, aby wykonawcy trzymali się ściśle założeń regulaminu w doborze repertuaru.

- Pilnowaliśmy, aby na scenie obecne były wyłącznie kolędy i pastorałki, a nie np. piosenki o zimie - tłumaczy Agnieszka Socha. Jutro drugi, ostatni dzień kwalifikacji rejonowych Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Tym razem wykonawcami będą osoby dorosłe. Do eliminacji zgłosiły się soliści i zespoły głównie z rejonu legnickiego (m. in. z Legnicy, Jeleniej Góry, Jawora, Sobina, Nowogrodźca i Rzeczycy) ale także z Wałbrzycha, Bielawy czy Grębocic. 

Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych będą zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina (14-16 stycznia). Eliminacje do 22. MFKiP odbywają się w 37 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce oraz na Ukrainie i Białorusi. Zwieńczeniem festiwalu będzie Koncert Galowy, połączony z ogłoszeniem listy laureatów, który odbędzie się 17 stycznia 2016 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama