Nowy numer 42/2020 Archiwum

Wielbłąd nie do nas

Ogólnopolskie głosowanie wygrał Żnin. W naszej diecezji najlepiej Osiecznica!

We wtorek 15 grudnia o godz. 12, po dwóch tygodniach od startu, który nastąpił 1 grudnia, zakończyło się głosowanie w zabawie „Głosuj na Wielbłąda!” organizowane przez Fundację Orszak Trzech Króli.

Nagrodą główną będzie zapewnienie udziału w Orszaku Trzech Króli wielbłąda z warszawskiego cyrku, w zwycięskiej miejscowości. Orszak ten przejdzie już niedługo, bo 6 stycznia 2016 r.

Głosowanie odbywało się poprzez stronę www.orszak.org.pl.

I tak najwięcej głosów tym roku internauci oddali na Żnin (3320 osób). Drugie miejsce przypadło w udziale Zduńskiej Woli z 2788 głosami, a ostatni na podium uplasował się Żelechów (1293 głosów).

Miejscowości z naszej diecezji znalazły się nieco dalej za podium. Najwięcej uzbierała Osiecznica, bo aż 216 głosów. Drugi był Zgorzelec z 91 osobami a później ex aequo Bolesławiec, Legnica i Lubin z 1 głosem.

Co ciekawe zwycięskie miejscowości są miejscowościami małymi i średnimi a wygrywają z przeciwnikami, którzy teoretycznie bez problemu powinni wygrać wielbłąda. Żnin ma przecież „zaledwie” 14 tys. mieszkańców, Zduńska Wola 44 tys. a Żelechów 4 tys. Przegrały z nimi np. Białystok, Bytom, Gdańsk czy Wrocław i Wałbrzych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama