GN 43/2020 Archiwum

Codziennie Różaniec

W krzeszowskiej bazylice maryjnej właśnie rozpoczął się modlitewny maraton. Codziennie, do 20 listopada 2016 r. włącznie, wierni będą się tu modlić różańcem do Tej, "która jako pierwsza doświadczyła miłosierdzia Ojca".

Jak przypomina ks. prałat Marian Kopko, kustosz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie i proboszcz tamtejszej parafii, modlitwa ta to najprostszy i najbardziej bezpośredni sposób przeżywania Bożego miłosierdzia za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny.

- Dlatego też w Roku Jubileuszowym każdego dnia w naszej bazylice o 16.30 zimą i o 17.30 latem będziemy wspólnie modlić się na różańcu - informuje. Jak dodaje, w ten sposób parafianie i pielgrzymi będą zwracać swoją twarz do matczynego oblicza Tej, która jako pierwsza doświadczyła miłosierdzia Ojca, który to "wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy".

- Myśl tego Roku Świętego skoncentruje się bowiem na Matce Miłosierdzia. Czując na sobie spojrzenie i macierzyńską miłość Maryi, doznajemy również czułości Ojca - mówi ks. Marian Kopko.

W bulli na rozpoczęcie jubileuszu papież Franciszek napisał, że „nikt tak jak Maryja nie poznał głębokości tajemnicy Boga, który stał się człowiekiem. Wszystko w Jej życiu zostało ukształtowane przez obecność miłosierdzia, które stało się ciałem. Matka Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego weszła do sanktuarium miłosierdzia Bożego, ponieważ wewnętrznie uczestniczyła w tajemnicy Jego miłości”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama