Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miłosierdzie w stolicy Karkonoszy

W jeleniogórskiej bazylice Drzwi Święte otworzył bp Marek Mendyk.

W III niedzielę Adwentu w parafii św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze została otwarta Brama Miłosierdzia.

Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka rozpoczęła się przy kościele św. Anny, gdzie wraz ze zgromadzonymi wiernymi wyruszono przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych do drzwi głównych bazyliki, które biskup otworzył, ustanawiając je przez czas trwania Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bramą Miłosierdzia, dzięki której każda osoba przez nią przechodząca może uzyskać odpust zupełny.

Podczas homilii biskup ukazywał radość, która powinna wypływać z wiary w Chrystusa dla każdego człowieka szczególnie doświadczającego miłosierdzia. 

Eucharystia zgromadziła rzeszę wiernych, którzy po zakończonej liturgii udali się pod tablicę upamiętniającą ofiary stanu wojennego i w 34. rocznicę jego wprowadzenia złożyli znicze i kwiaty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma