Nowy numer 30/2021 Archiwum

Orszaki już się formują

Lubin wie już, skąd i którędy przejdą uczestnicy Orszaku Trzech Króli. W ślad za miedziowym miastem idą kolejne. 6 stycznia ma nas być więcej niż kiedykolwiek. Przyłącz się i Ty!

Pierwsze miasta w diecezji informują o przystąpieniu do przyszłorocznych Orszakach Trzech Króli. W stolicy Zagłębia Miedziowego kolorowy korowód przejdzie już po raz czwarty. Organizują go wspólnie Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio i Liceum Salezjańskie im. św. Jana Bosko we współpracy z Urzędem Miejskim.

Ks. Marcin Kozyra, dyrektor salezjańskiego liceum zachęca do przyłączenia się do Orszaku.

- Chętnych zapraszamy najpierw do kościoła pw. św. Jana Bosko ona godz. 11.30. Po Mszy św. spod kościoła ruszy procesja Orszaku ulicami Jana Pawła II, Chocianowską, 1 Maja, Tysiąclecia, Rynkiem, Chrobrego na Wzgórze Zamkowe - informuje ks. Kozyra. Jak dodaje, Orszak w Lubinie organizują ludzie, którzy chcą po prostu przyjść, pobyć ze sobą, wspólnie śpiewać kolędy i pokłonić się narodzonemu Zbawicielowi.

- To otwartość i gościnność taka sama jak ta w Betlejemskiej Stajence. Piękno Orszaku polega bowiem na prostocie i prawdzie - odtwarzamy przecież wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat - zaznacza. Do Orszaku Trzech Króli w Lubinie zaproszeni są wszyscy: wierzący i niewierzący, każdy, kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania.

- Zaproszenie do włączenia się w tę inicjatywę kierujemy szczególnie do dzieci i młodzieży z przedszkoli i różnego typu szkół z powiatu lubińskiego - dodaje ks. Marcin Kozyra.

Orszaki, które przejdą ulicami miast naszej diecezji to, przejście królów z orszakiem do stajenki, aby tam złożyć pokłon Dzieciątku Jezus. Inscenizacja ta odbywa się na wzór opisu w Ewangelii. Wydarzenie to służy m. in. uczczeniu święta religijnego, ale także promocji wartości chrześcijańskich i wspólnotowych wśród mieszkańców poszczególnych miast.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama