Nowy numer 49/2020 Archiwum

Paweł Hreniak wojewodą dolnośląskim

Premier Beata Szydło wręczyła dziś w Kancelarii Rady Ministrów szesnaście nominacji nowym wojewodom. Jednym z nich jest Paweł Hreniak, dotychczas przewodniczący Klubu Radnych PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Paweł Hreniak ma 35 lat. Jest żonaty, ma dwoje dzieci: syna Mikołaja i córkę Jagodę. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii i politologii. Ukończył Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim a także  studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym - Zarządzanie Projektami Unii Europejskiej, oraz studia podyplomowe z Zarządzania Jednostkami Opieki Zdrowotnej.

Do tej pory był m. in. przewodniczącym Klubu Radych PiS w Sejmiku Dolnośląskim, radnym wojewódzkim III, IV i V kadencji, wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki, Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny oraz Komisji Rewizyjnej. Przewodniczył pracom nad programem "Solidarny Dolny Śląsk". Był inicjatorem sesji nadzwyczajnych w Sejmiku Województwa, dotyczących m.in.: ubóstwa na Dolnym Śląsku, programu zdrowotnego oraz ochrony przeciwpowodziowej w naszym regionie.

Pełnił funkcję szefa regionalnej kampanii prezydenckiej Lecha Kaczyńskiego (2005) i Jarosława Kaczyńskiego (2010). Związany z Prawem i Sprawiedliwością od momentu powstania partii. Jest bliskim współpracownikiem Adama Lipińskiego, wiceprzewodniczącego PiS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama