Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zapraszają do siebie

Zgorzelecki campus nie próżnuje i szkoli się medialnie oraz muzycznie.

W parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu spotkała się garstka zapaleńców, która chce tworzyć wolontariat campusu Zgorzelec. Osoby te przyjechały z zgorzeleckich parafii oraz Olszyny, Osieka Łużyckiego i Rząsin. Obszar tego campusu obejmuje aż sześć dekanatów: bogatyński, zgorzelecki, węgliniecki, gryfowski, leśniański oraz lubański.

Młodzi w sobotnie popołudnie ćwiczyli śpiew oraz szkolili się medialnie pod okiem redakcji "Gościa Legnickiego". Dlatego młodzi poznali m.in., jak się redaguje teksty, w jaki sposób robić ciekawe zdjęcia czy jak współpracować z katolickimi redakcjami.

Spotkanie zorganizowano jako trening medialny i przygotowanie do relacjonowania pobytu gości podczas przyszłorocznych Dni w Diecezjach, które będą niejako preludium do ŚDM w Krakowie.

W diecezji legnickiej jest sześć miast, które przyjmą gości podczas przyszłorocznych Dni w Diecezjach. Na kilka dni do naszej diecezji może przyjechać nawet łącznie około 6 tys. gości. Aby ich godnie przyjąć, są potrzebni wolontariusze oraz ochotnicy, którzy m.in. podejmą się ugościć ich pod swoim dachem między 20 a 25 lipca 2016 roku. Więcej informacji na stronie www.domusmariae.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma