Nowy numer 33/2018 Archiwum

Obłóczyny scholi dziecięcej

W złotoryjskiej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbyła się uroczystość włączenia scholi dziecięcej do Liturgicznej Służby Ołtarza.

Podczas Mszy św. w dniu wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki sakralnej, najmłodsi parafianie należący do scholi dziecięcej przyjęli stroje liturgiczne. Poświęcił je ks. Stanisław Śmigielski, proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Następnie wszyscy scholiści złożyli uroczyste przyrzeczenie pilnego, radosnego i pobożnego pełnienia swojej służby.

W Eucharystii uczestniczyły wszystkie grupy śpiewające w parafii: schola młodzieżowa Effatha, chór parafialny, zespół żołnierski Rota oraz schola dziecięca.

Wyjątkowa oprawa Mszy św. została nagrodzona gromkimi brawami przez zgromadzonych parafian. Po Eucharystii wszystkie grupy muzyczne zostały zaproszone przez najmłodszych scholistów i ich rodziców do auli domu parafialnego na domowe ciasto i herbatę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma