GN 43/2020 Archiwum

Wygraj wielbłąda na orszak!

Zagłosuj na jedną z miejscowości z naszej diecezji i daj jej szansę wygrania wielbłąda na Orszak Trzech Króli.

Organizatorzy Orszaków Trzech Króli zapraszają wszystkie miejscowości, w których w najbliższą uroczystość Objawienia Pańskiego przejdą pochody, do wzięcia udziału w głosowaniu, w którym nagrodą będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia wielbłąda do orszaku z warszawskiego cyrku.

W gronie walczących będzie w tym roku także Osiecznica, leżąca w diecezji legnickiej. - My będziemy szli w orszaku Trzech Króli po raz pierwszy. Zapraszając parafian do głosowania, chcę spopularyzować ideę orszaku i zaktywizować naszą wspólnotę do przygotowań. A czy mamy szanse? Oczywiście! Zanim zapowiedziałem głosowanie sprawdziłem zwycięzców z poprzednich lat. W zeszłym roku był to Borek Stary, który liczy (według Wikipedii) około 1,7 tys. mieszkańców. W parafii Osiecznica jest nas około 1,6 tys. Więc jest szansa - śmieje się ks. Artur Kaproń, proboszcz parafii pw. św. M. M. Kolbego w Osiecznicy.

Regulamin głosowania przewiduje zakaz ponownego startu zwycięzców z lat poprzednich. To nie do końca podoba się ks. Adamowi Gadomskiemu, proboszczowi parafii pw. św Antoniego Padewskiego z diecezji pelplińskiej, który śmieje się, że po prostu inni boją się konkurencji. - Warto brać udział w takim konkursie, bo przede wszystkim promuje to miejscowość. Po drugie, angażuje więcej osób w przygotowania samego orszaku. O konkursie mówiliśmy bowiem w kościele, lokalnych i regionalnych mediach. Ostatecznie pokonaliśmy m.in. 180-tysięczny Rzeszów, który z nami konkurował do ostatniego dnia, do ostatniej chwili. Widać więc, że nawet takie małe miejscowości mogą wygrać z nieporównywalnie większą konkurencją. Udało nam się zdobyć ponad 4 tys. głosów. Głosowali mieszkańcy, głosowały rodziny, a także i osoby, który kiedyś były u nas na wakacjach. A sensacja z pojawienia się wielbłąda była wielka. Żałujemy, że nie możemy wziąć udziału znowu. Nie wiem, czy się nas obawiają? Szkoda, bo mieliśmy nadzieję na kolejne zwycięstwo - żartuje ks. Adam Gadomski.

Fundacja przewiduje nagrody pocieszenia (za zajęcie II i III miejsca) w postaci czekoladek w liczbie równej oddanych ważnych głosów na daną miejscowość (do maksymalnej liczbę za II miejsce - 10 000 sztuk; za III miejsce - 5 000 sztuk).

Głosowanie trwa od 1 grudnia od 12.00 do 15 grudnia do 12.00. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową: www.orszak.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama