Nowy numer 44/2020 Archiwum

Promowali Dom Maryi

Przedstawiciele diecezji legnickiej na wielkim spotkaniu organizatorów ŚDM.

Miniony tydzień dla Centrum Diecezjalnego ŚDM “Domus Mariae” stał się możliwością przedstawienia diecezji legnickiej jako miejsca atrakcyjnego dla pielgrzymów z całego świata.

W dniach 25-29 listopada delegaci z ponad 100 krajów gościli w archidiecezji krakowskiej, by poznać szczegóły swojego przyjazdu, zobaczyć miejsca głównych spotkań, możliwości noclegów jak również zapoznać się z diecezjami polskimi, które maja możliwość przyjęcia pielgrzymów pięć dni przed rozpoczęciem wydarzeń centralnych podczas tzw. “Dni w diecezji”.

Sobotni wieczór delegaci rozpoczęli od poświecenia krzyża na rondzie Światowych Dni Młodzieży znajdującym się przy “Campus Misericordiae” głównym miejscu spotkań młodzieży z Papieżem Franciszkiem. Następnie udali się do centrum Wieliczki, by w jednej ze szkół zapoznać się z ponad 40 diecezjami w tym diecezją legnicką.

- Nasze stanowisko zostało zagospodarowane przez widok wnętrza bazyliki krzeszowskiego od której diecezja przybrała nazwę “Domus Mariae” na czas Światowych Dni Młodzieży- wspomina Ks. Przemysław Superson, koordynator ŚDM diecezji legnickiej.

Całość przygotowaliśmy jako stacje na której warto zatrzymać się, by doświadczyć piękna i historii naszej diecezji. Każdy z odwiedzającym nasze stanowisko zobaczył pociąg “Domus Mariae” w którego oknach leciały filmy promujące poszczególne campusy mówi Rafał Taf, wolontariusz ŚDM diecezji legnickiej na stoisku zostały przygotowane ulotki w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i francuskim zapraszające na “Dni w diecezji” legnickiej, jak również materiały promujące to co mamy najpiękniejszego, wspomina Rafał.

Delegaci zostali przywitani uroczystą kolacją i wieczorem artystycznym na którym orkiestra wraz z chórami wykonali utwory ukazujące bogactwo polskiej kultury.

Nasze stoisko odwiedziło wiele osób z rożnych krajów m. in. Konga, Francji, Wybrzeża Kości Słoniowej, Litwy, Irlandii i wielu innych - mówi Przemysław Dumański, wolontariusz ŚDM reprezentujący diecezję legnicką wymieniliśmy z nimi kontakty telefoniczne i mejlowe, i mamy nadzieję, że wiele z tych osób przyjedzie do nas ze swoimi grupami.

Dni w diecezji będę miały miejsce w dniach 20-25 lipca 2016 r. Diecezja Legnicka przygotowała dla pielgrzymów 6 campusów: Bolesławiec, Jelenia Góra, Legnica, Lubin, Polkowice i Zgorzelec, gdzie młodzież z całego świata będzie mogła przeżyć te chwile wśród polskich rodzin, które mogą przyjąć ich na nocleg do swoich domów, jak również młodzi z diecezji legnickiej mogą zaangażować się w wolontariat odnajdując się w diakoniach liturgicznej, medialnej, muzycznej i logistycznej. Więcej informacji, relacje z bieżących wydarzeń, szczegóły dotyczące noclegów dla pielgrzymów znajdują się na diecezjalnej stronie ŚDM: www.domusmariae.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama