Nowy numer 21/2024 Archiwum

Nakarm "Głodnych Miłosierdzia"

Tej niedzieli rusza 22. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Legnicka Caritas jak co roku będzie rozprowadzać w Adwencie wigilijne świece.

Akcji towarzyszy hasło: „Głodni Miłosierdzia”. Jak wyjaśnia Łukasz Żygadło z Caritas Diecezji Legnickiej, zwraca ono uwagę na problem ubóstwa, które dotyka dzieci.

- Według najnowszego raportu UNICEF, prawie 1,3 mln dzieci w Polsce jest pozbawionych dostępu do podstawowych dóbr potrzebnych do ich właściwego rozwoju. Natomiast ponad milion z nich żyje w ubóstwie - mówi.

Dlatego w ramach akcji, która trwa przez cały okres Adwentu, Caritas Diecezji Legnickiej poprzez parafie będzie rozprowadzać świece, które zapalone zostaną na stole wigilijnym.

- Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. W ciągu ostatnich ponad 20 lat na polskich stołach stanęło wiele milionów świec Caritas. Setki tysięcy dzieci mogły dzięki temu wyjechać na wakacje, otrzymać wyżywienie czy zwiększyć swoje szanse w edukacji - wymienia Ł. Żygadło.

Jak co roku legnicka Caritas przeznaczy zysk z rozprowadzonych świec na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z diecezji legnickiej. W tym roku w diecezji legnickiej planuje się rozprowadzenie prawie 56 tys. świec wigilijnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy