Nowy numer 44/2020 Archiwum

Światowe Dni Młodzieży w przebraniu

Potrafią nieźle pracować, ale też i nieźle się bawić. Kto? Wolontariusze z Legnicy.

W sobotę 21 listopada wolontariusze z Legnicy, działający w ramach przygotowania diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży, zorganizowali kostiumowe andrzejki. Sala przy parafii Matki Bożej Królowej Polski, przy której działa diecezjalne biuro przygotowań Światowych Dni Młodzieży, zamieniła się w miejsce pełne postaci z bajek, filmów czy historii.

- Impreza miała mieć charakter integracyjny. Chodziło nam o to, żeby nasi wolontariusze się poznali i zżyli ze sobą, ponieważ potrzebujemy zgranej grupy potrafiącej współpracować podczas diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży - mówiła Katarzyna Hul, jedna z głównych organizatorek wydarzenia.

W zabawie trwającej do północy uczestniczyło ok. 30 osób, zarówno tych zaangażowanych w pracę na rzecz Światowych Dnie Młodzieży, jak i gości.

Do diecezji legnickiej przyjedzie podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. ok. 6 tys. ludzi z całego świata. Już od ponad roku w Legnicy oraz innych miastach Dolnego Śląska działa wolontariat, którego celem jest przygotowanie się do przyjęcia gości i zorganizowania obchodów.

Światowe Dni Młodzieży w przebraniu   Zabawa w pełni Maciej Biskup

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama