Nowy numer 25/2018 Archiwum

Specjalista od świętości

Franciszkanin pochodzący z Kamiennej Góry postulatorem w procesie kanonizacyjnym ks. Jerzego Popiełuszki.

Kardynał Kazimierz Nycz, ordynariusz archidiecezji warszawskiej, mianował postulatora w procesie kanonizacyjnym bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Został nim o. Zbigniew Suchecki OFM Conv. Zakonnik urodził się w 1960 r. w Kamiennej Górze i stąd wyjechał w 1979 r., by wstąpić do zakonu franciszkanów. W 1986 roku przyjął święcenia kapłańskie.

O. Zbigniew Suchecki jest od 2010 roku postulatorem w jeszcze innym, bardzo ważnym dla Polaków procesie beatyfikacyjnym. Pracuje bowiem nad sprawą kard. Stefana Wyszyńskiego. Tę nominację otrzymał od metropolity warszawskiego w lutym 2010 roku.

Próbowaliśmy skontaktować się z o. Zbigniewem, lecz ten w posłuszeństwie swoim przełożonym, odmówił nam odpowiedzi na pytania. Podczas procesu obowiązuje go bowiem zakaz udzielania wywiadów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma