Nowy numer 24/2018 Archiwum

Victoria warsztatów przejdź do galerii

Za nami pierwsza część jubileuszowych uroczystości Warsztatów Terapii Zajęciowych im. św. Franciszka z Asyżu, prowadzonych przez Caritas Diecezji Legnickiej.

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbyła się uroczysta gala z okazji dziesięciolecia funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej im. św. Franciszka z Asyżu pod skrzydłami Caritas Diecezji Legnickiej.

- Pozwolę sobie nazwać warsztat taką dużą rodziną. A ta jest w centrum życia Kościoła, państwa i społeczeństwa. I ja się bardzo cieszę, że już dziesięć lat taka rodzina funkcjonuje w strukturach Caritas, w strukturach diecezji legnickiej - mówił ks. dr Czesław Włodarczyk, dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej.

To było pierwsze duże spotkanie jubileuszowe. Jak to bywa na takich wydarzeniach, było sporo wspomnień, podziękowań i życzeń, a co za tym idzie - również i wzruszeń. Pojawili się przyjaciele i dobroczyńcy warsztatów, m.in. Dorota Purgal, wiceprezydent Legnicy, Kazimierz Pleśniak z TPD czy podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa z Lwówka Śląskiego, również prowadzonych przez legnicką Caritas.

- To jest nasz dzień zwycięstwa, victorii. To już dziesięć lat - cieszyła się Dorota Blachowska, kierowniczka WTZ, komentując dobór piosenki "Moja Wiktorio" zespołu Dżem do prezentacji multimedialnej o warsztatach.

W przyszłym tygodniu odbędzie się druga część jubileuszowego świętowania, ale już mniej oficjalna. To sami podopieczni spotkają się na zabawie jubileuszowo-andrzejkowej.

Obecnie na codzienne na zajęcia uczęszcza 25 osób niepełnosprawnych intelektualnie bądź ruchowo.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma