Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kard. Duka o sprawcach ataków w Paryżu

Prymas Czech kard. Dominik Duka ostro o sprawcach masakry w Paryżu: Ci, którzy krzyczeli: "Allahu akbar!", muszą pamiętać, że Bóg jest także sprawiedliwy...

Czeski "Katolický Týdeník" (Tygodnik Katolicki) opublikował na swoim profilu facebookowym komentarz metropolity praskiego do wydarzeń, jakie miały miejsce ubiegłej nocy w Paryżu. Kard. Duka napisał w nim: "Wydarzenia w Paryżu napełniają mnie smutkiem, modlę się za ofiary. Ci, którzy krzyczeli: »Allahu akbar!«, czyli »Bóg jest wielki«, muszą sobie zdawać sprawę, że Bóg jest także sprawiedliwy i z pewnością ukarze każdego, kto niszczy świątynię Ducha Świętego, czyli życie ludzkie".

Kard. Duka jest prymasem Czech i metropolitą Pragi. Funkcję tę pełni od 5 lat. Wcześniej był ordynariuszem diecezji Hradec-Králové.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma