Złapać oddech z wolontariuszami przejdź do galerii

Młodzi promowali Światowe Dni Młodzieży, ucząc zasad pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zgodnie z zaproszeniem, dokładnie o godz. 12 w Galerii Piastów w Legnicy rozpoczął się kurs udzielania pierwszej pomocy, organizowany przez legnicki campus Światowych Dni Młodzieży. Równolegle z nim pielęgniarki zaproszone przez dyrekcję galerii służyły chętnym, gotowe do pobrania próbki krwi do bezpłatnych badań.

- Chodziło o przeszkolenie wolontariuszy, przygotowanie ich pod względem medycznym. Planujemy też zorganizowanie takich szkoleń pod kątem np. bezpieczeństwa. Lepiej wyjść do ludzi niż siedzieć w jakiejś salce, bo chcemy, by skorzystały ze szkoleń nawet takie osoby, które nie są związane z Światowymi Dniami Młodzieży. A nuż ktoś z nich się do nas przyłączy? - mówi Jarek Sobczyk.

Akcja mogła się udać dzięki otwartości Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona i udostępnieniu sprzętu, a także dzięki właścicielom Galerii Piastów.

- Współpracę oceniam jako świetną. Już teraz planujemy włączenie się do przyszłotygodniowej inicjatywy notarialnej, gdy tu, w galerii, będą udzielać porad prawnych specjaliści. My pomożemy im to nagłośnić i zaprosić tych, których ewentualnie nie stać na pójście do prawnika - mówi ks. Sebastian Szczurek z legnickiego campusu.

A z samego szkolenia skorzystało kilkadziesiąt osób, głównie młodych. - Ruszyłem się w sobotę z domu, ponieważ zostaliśmy zaproszeni tutaj przez księdza, który nas uczy. A kurs udzielania takiej pomocy zawsze się przyda. Mam w domu młodszą siostrę i już teraz czuję się bezpieczniejszy, że gdyby coś się stało, to będę wiedział, jak jej pomóc - mówił Mikołaj Grzejdak z Legnickiego Pola.

Campus Legnica jest jednym z 6 w diecezji legnickiej, które przyjmą gości podczas przyszłorocznych Dni w Diecezjach, które będą niejako wstępem do wielkiego spotkania z papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na te kilka dni do naszej diecezji może przyjechać nawet łącznie około 6 tys. gości. Aby ich godnie przyjąć, są potrzebni wolontariusze oraz ochotnicy, którzy m.in. podejmą się ugościć ich pod swoim dachem między 20 a 25 lipca 2016 roku.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie Światowych Dni Młodzieży - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..