Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie tylko "Rota"

W Szkole Podstawowej i Integracyjnej w Jędrzychowie (pow. polkowicki) odbył się jubileuszowy, X Konkurs Piosenki Patriotycznej. Uczniowie, obok tradycyjnych pieśni, sięgnęli po współczesny repertuar.

Były "Pierwsza Brygada", "Pałacyk Mihla" i "Rota". Ale pojawiły się także takie utwory jak hiphopowy "Mam biało-czerwone serce" czy współcześnie napisana piosenka "Dziewczyna z granatem". Konkurs rozegrano w kategoriach solistów i zespołów.

W sumie do rywalizacji o laur najlepszego wykonawcy stanęło ponad 80 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu polkowickiego. Uczestnicy przyjechali do Jędrzychowa m.in. z Polkowic, Gaworzyc, Rzeczycy, Przemkowa, Chocianowa, Radwanic i Buczyny.

Zanim pierwsi wykonawcy stanęli przed mikrofonem, głos zabrał Marek Tramś, starosta polkowcki i honorowy patron konkursu. - Często zastanawiam się, jakie motywy kierują wami, że chce się wam tu przyjeżdżać, uczyć się patriotycznych pieśni i w ten sposób własnym wysiłkiem podkreślać niezwykłość tego dnia, jakim jest kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Myślę, że jest wasz sposób na okazanie temu krajowi swojego patriotyzmu. To wasz wyraz miłości do ojczyzny. Wiem, że nie byłoby go, gdyby nie wychowanie patriotyczne w waszych rodzinnych domach. Gdyby nie wasi nauczyciele i opiekunowie - mówił starosta.

Konkurs w Jędrzychowie odbywa się nieprzerwanie od 2006 r. Szkoła kładzie wielki nacisk na wychowanie w duchu patriotycznym. Gośćmi tegorocznej edycji konkursu byli, oprócz przedstawicieli samorządu, m. in. Beata Zalewska, dyrektor biblioteki w Polkowicach oraz ks. dr Mariusz Szymański, proboszcz parafii w Sobinie, do której należy Jędrzychów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama