Zmarł ks. prałat Stanisław Książek

Wieloletni proboszcz w Kamiennej Górze odszedł do Pana 9 listopada.

Eksporta odbędzie się w środę 11 listopada o 18.00. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 12 listopada o 12.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Zmarły kapłan zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Katowickiej w Kamiennej Górze. Liturgii będzie przewodniczył bp Marek Mendyk.

Ks. Stanisław Książek urodził się 2 czerwca 1931 roku w miejscowości Dzierżąnia (woj. świętokrzyskie). Do Wyższego Seminarium Duchownego wstąpił w Kielcach, ale studia przygotowujące do stanu kapłańskiego ukończył już we Wrocławiu, gdzie też przyjął święcenia prezbiteratu 13 czerwca 1954 roku.

Pracował kolejno w Legnicy, Namysłowie i Wilkowie. Z Kamienna Górą był związany od 1966 roku. Pracował najpierw jako wikariusz w parafii pw. Świętych Piotra i Pawła, gdzie jego zadaniem było tworzenie nowej parafii na bazie poewangelickiego kościoła Łaski. Po utworzeniu parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w 1972 r. został jej pierwszym proboszczem. Funkcję tę pełnił aż do przejścia na emeryturę, czyli do roku 2006. Potem mieszkał nadal w Kamiennej Górze, w swoim prywatnym mieszkaniu.

Rada Miasta Kamienna Góra przyznała mu tytuł honorowego obywatela miasta w 1997 roku.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..