Nauka ratowania w campusie

Chcesz nauczyć się udzielenia pierwszej pomocy? Przyjdź w sobotę do galerii.

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży zapraszają na szczególne wydarzenie, które odbędzie się 14 listopada o 12.00 w legnickiej Galerii Piastów.

Wszyscy chętni, od gimnazjalistów począwszy na emerytach skończywszy, będą mogli nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorami będą profesjonalni ratownicy.

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne i umożliwia uzyskanie oficjalnego certyfikatu.

Podczas wydarzenia będzie również możliwość dokonania zakupu przy specjalnie przygotowanych stoiskach, gadżetów związanych ze Światowymi Dnia Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 r. w Krakowie.

Całość zostanie zwieńczona zaprezentowaniem przez wolontariuszy charakterystycznych tańców integracyjnych. Wspólnie z nimi będzie można zatańczyć np. Belgijkę, Skrzypka czy Kowboja.

Nauka ratowania w campusie   Celem spotkania jest zarówno nauka pierwszej pomocy, bardzo potrzebnej umiejętności podczas imprez masowych, jak również promocją wielkiego festiwalu młodzieży, który przyciągnie do Polski wielu młodych ludzi z całego świata. Szacuje się, że tylko do Legnicy na tzw. Dni w Diecezjach, trwające od 20 do 25 lipca i będące etapem poprzedzającym wyjazd do Krakowa, przyjedzie ok. 1500 pielgrzymów.

Dlatego warto przyjść do Galerii Piastów, ponieważ tego dnia wolontariusze będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące wolontariatu czy kwaterunku, bo oprócz samych wolontariuszy potrzeba też ochotników, którzy udzielą gościny przybyszom na ŚDM. Ci chcą przebywać w polskich domach, by poczuć atmosferę rodzinnego spotkania. Dlatego organizatorzy szukają chętnych rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..