Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Miłość wzięta na warsztaty

WTZ działające przy Caritas świętują swój pierwszy większy jubileusz.

Legnickie Warsztaty Terapii Zajęciowej im. św. Franciszka z Asyżu właśnie świętują 10. rocznicę działalności pod skrzydłami Caritas Diecezji Legnickiej.

- Wejście w struktury Caritas odbyło się dokładnie 2 listopada 2005 roku. Od tamtego czasu trwa nieustanna praca nad stworzeniem takiego miejsca, które pozwoliłoby na odpowiednią pracę z podopiecznymi - mówi Dorota Blachowska, kierowniczka WTZ im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.

Świętowanie jubileuszu podzielono na dwa wydarzenia. Pierwsze już 17 listopada, gdy w Młodzieżowy Centrum Kultury odbędzie się uroczysta gala. Podczas niej nie zabraknie zapewne gratulacji, występów podopiecznych i pamiątkowych podarunków. Drugim akcentem świętowania będzie bal jubileuszowo-andrzejkowy dla podopiecznych. Odbędzie się on 25 listopada.

- Te wydarzenia pokażą, taką mam nadzieję, jak wiele osób wspiera nas i pomaga nam działać na rzecz naszych podopiecznych. Pokaże też ile osób na przestrzeni dekady pracowało w samych Warsztatach. Podsumujemy co nam się udało, czego nam się nie udało zrobić. Jak to na takich jubileuszach - mówi Dorota Blachowska.

Obecnie na codzienne na zajęcia uczęszcza 25 osób. Są to osoby niepełnosprawnych intelektualnie bądź ruchowo.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma