Nowy numer 25/2018 Archiwum

Módlmy się za kapłanów, którzy odeszli

Pożegnaliśmy w tym roku m.in. bp. Pazdura, ks. Zbigniewa Tracza, ks. Krzysztofa Cebulę...

Miniony rok obfitował w wiele odejść do Pana. Zwłaszcza odeszło wielu kapłanów, którzy poprzez swoją pracę dali się zapamiętać jako wytrwali pracownicy winnicy Pańskiej.

Na kolejnych kartach będziecie mogli przypomnieć sobie te osoby oraz ich życiorysy.

Śp. bp Józef Pazdur   Śp. bp Józef Pazdur Arch. Gościa Niedzielnego Bp Józef Pazdur zmarł 7 maja 2015 roku.

Urodził się 22 listopada 1924 r. w Woli Skrzydlańskiej. Święcenia kapłańskie przyjął we wrocławskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela 23 grudnia 1951 r. z rąk prymasa Stefana Wyszyńskiego. W latach 1972-1974 był proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chojnowie. Od 1985 r. był biskupem pomocniczym we Wrocławiu. W 2000 r. przeszedł na emeryturę.

Był m.in. honorowym obywatelem Chojnowa.

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Józefa Pazdura odbyły się w poniedziałek 11 maja w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Ciało zmarłego zostało złożone w grobowcu biskupów wrocławskich.na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma