Nowy numer 18/2021 Archiwum

Patron wezwał do pracy przejdź do galerii

Wieloletni "proboszcz" Pieszej Pielgrzymki Legnickiej został proboszczem naprawdę.

We wspomnienie liturgiczne św. Judy Tadeusza Apostoła jeleniogórska parafia na os. Czarne pod tym wezwaniem formalnie zyskała nowego proboszcza. Po zmarłym w zeszłym tygodniu ks. prałacie Jerzym Gniatczyku funkcję tę objął ks. dr Mariusz Majewski.

Tym samym "proboszcz" Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę oraz tej z Legnicy do Krzeszowa został proboszczem parafii.

Jednak nowy proboszcz nie jest zupełnie obcy dla tej wspólnoty. Jak sam wspomniał w kazaniu od 10 lat regularnie był obecny na os. Czarne. Wspierał i pomagał w pracach duszpasterskich byłego proboszcza. Kapłan wspomniał też, że obejmuje właśnie parafię, której patronuje św. Tadeusz, ten sam, którego obrał sobie za patrona podczas sakramentu bierzmowania.

Na Eucharystii obecni byli liczni kapłani ze jeleniogórskich dekanatów a także członkowie wielu wspólnot, w których pracuje bądź pracował ks. Mariusz. Wśród nich uczniowie Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego, członkowie Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego, absolwenci Diecezjalnej Szkoły Stałego Lektora i Akolity. Przybyli też miejscowi policjanci, dla których przez ponad 20 lat, parafia na os. Czarne była miejscem, gdzie mogli spotkać swojego duchowego opiekuna ks. Jerzego. Nowy proboszcz potwierdził swoją gotowość i otwartość pomocy, mimo że nie jest ich formalnym duszpasterzem. Tę samą gotowość zaoferował w stosunku do całego miasta, mówiąc o gotowości zaangażowania na rzecz społeczności jeleniogórskiej i całego regionu.

Kończąc kazanie kapłan poprosił o wyrozumiałość na początku jego pracy oraz prosił o modlitwę.

Po liturgii wszyscy obecni zostali zaproszeni na agapę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama