Nowy numer 28/2018 Archiwum

Jak Autostrada Słońca?

Być może Drogę Ekspresową nr 3 będziemy niedługo nazwać Drogą Wielkich Możliwości. Wniosek w tej sprawie już niedługo zostanie złożony. Poinformowała o tym dziś Ilona Antoniszyn-Klik. - Ta nazwa jest bardzo pozytywna, prawie jak francuska Autostrada Słońca - powiedziała minister.

Dziś w miejscu, gdzie rozpoczęła się budowa jednego z największych węzłów komunikacyjnych w Polsce, w Kaźmierzowie k. Polkowic, odbył się briefing prasowy.

Udział wzięli w nim m.in. Ilona Antoniszyn-Klik z ministerstwa gospodarki, europoseł Piotr Borys oraz Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic, i starosta polkowicki Marek Tramś. Spotkanie poświęcone było możliwościom inwestycyjnym, jakie daje budowa ostatnich odcinków ekspresówki z Lubawki do Świnoujścia.

- Będziemy się starali, żeby trasa ta na całej swojej długości nosiła tę pozytywną nazwę Drogi Wielkich Możliwości. Robimy to po to, aby stymulować rozwój przedsiębiorczości i kreatywności w regionach, przez które przebiega S3 - wyjaśniała Ilona Antoniszyn-Klik. Dodała, że spotkanie poświęcone temu tematowi nie bez powodu odbywa się w Polkowicach.

- To miasto pokazało, że mimo silnego wpływu KGHM można rozwijać alternatywne drogi rozwoju przedsiębiorczości, np. z branży motoryzacyjnej - dodała. Burmistrz Polkowic zapewnił, że teren Zagłębia Miedziowego to niezwykle atrakcyjny do inwestowania region, a w planie przestrzennym miasta takie tereny są już przygotowane.

Węzeł Kaźmierzów ma stać się w przyszłości jednym z najważniejszych miejsc inwestycyjnych w Polsce   Węzeł Kaźmierzów ma stać się w przyszłości jednym z najważniejszych miejsc inwestycyjnych w Polsce Roman Tomczak /Foto Gość

- Jestem przekonany, że znajdą się chętni, aby je wykorzystać, mimo że dotychczasowy kapitał jest na naszym terenie znakomicie wykorzystany. Każdego dnia do Polkowic do pracy dojeżdża ok. 16 tys. osób - przypomniał Wiesław Wabik.

Piotr Borys zapewniał z kolei, że węzeł Kaźmierzów będzie najatrakcyjniejszym inwestycyjnie miejscem w Polsce.

- Nieopodal będą się bowiem przecinać dwa wielkie szlaki komunikacyjne: droga E65 i E40. Takich miejsc jest w Polsce cztery, jednak to jest szczególnie dobrze sytuowane, bo leży najbliżej granicy z Czechami i Niemcami - powiedział P. Borys.

Droga ekspresowa S3, łącząca Lubawkę ze Świnoujściem ma być gotowa za trzy lata. Nazwa Drogi Wielkich Możliwości ma być obecna nie tylko na znakach informacyjnych wzdłuż całej trasy, ale także na mapach drogowych i programach do nawigacji satelitarnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma