Nowy numer 28/2018 Archiwum

Stanowisko RKŚ w sprawie wyborów

Rada Katolików Świeckich przy biskupie legnickim zachęca do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych oraz oddania swojego głosu na kandydatów gwarantujących poszanowanie wartości, kultury i tradycji chrześcijańskich.

W stanowisku rady jest też mowa o kandydatach, którzy gwarantują poszanowanie elementarnych wartości, jak prawo do godziwej pracy czy ochrona życia i godności ludzi od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz będą uwzględniać dobro ojczyzny i poszanowanie Konstytucji RP.

"Wybierajmy osoby gotowe do wprowadzania ustaw zgodnych z naszą tradycją oraz zdolne do przeprowadzenia ewentualnych zmian tych ustaw, które są jej obce. (...) Potrzebne są nam ustawy zgodne z prawem naturalnym i ze wskazaniami Katolickiej Nauki Społecznej.

W szczególności konieczna jest obrona małżeństwa i rodziny oraz zagwarantowanie rodzicom prawa do decydowania o kształcie wychowania i nauczania dzieci w placówkach oświatowych. Potrzeba także respektowania klauzuli sumienia przy wykonywaniu zawodu i prawa osób wierzących do publicznego wyrażania swoich przekonań" - czytamy w dokumencie.

Jest to pierwszy tego typu dokument opublikowany przez Radę Katolików Świeckich przy biskupie legnickim. Rada powstała na początku sierpnia br. jest organem wspierającym biskupa oraz odpowiedzialnym za utrzymanie więzi pomiędzy wiernymi i ordynariuszem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma