Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Skromnie, ale pięknie

Po raz pierwszy Dzień Papieski w Wojcieszowie przybrał taką formę.

Otrzymaliśmy krótką relację z Wojcieszowa z obchodów Dnia Papieskiego:

"11 października obchodziliśmy XV Dzień Papieski. Tego dnia organizowana była publiczna zbiórka pieniężna, z której zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W naszej parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wojcieszowie, po Mszy Świętej uczniowie szkoły podstawowej przypomnieli i przybliżyli postać naszego Wielkiego Papieża, który był i będzie wzorem dla kolejnych pokoleń Polaków.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego »Jan Paweł II – patron rodziny«, przypomniało nam, jak ogromne znaczenie dla każdego człowieka ma rodzina. Sam Karol Wojtyła, a później Jan Paweł II podkreślał to w listach do dzieci, które były mu szczególnie bliskie.

Nasze spotkanie uświetnił śpiew Męskiego Zespołu Śpiewaczego »Miłek« oraz pokaz slajdów ukazujący chwile z życia Karola Wojtyły, a później św. Jana Pawła II.

Z dużą serdecznością, wzruszeniem i ogromnymi brawami przez parafian i podziękowaniem przez ks. Kazimierza Koraba, zostali nagrodzeni uczniowie oraz Zespół »Miłek«."

Wspólne zdjęcie na koniec dnia   Wspólne zdjęcie na koniec dnia Małgorzata Godyń Dzień Papieski w Wojcieszowie   Dzień Papieski w Wojcieszowie Małgorzata Godyń

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma