Nowy numer 25/2018 Archiwum

Za miasto, dla dzieci przejdź do galerii

Legnickie parafie połączyły siły, by wynagradzać Bogu za grzechy świata.

Wieczorem 13 października przez rynek legnicki przeszedł pochód rozmodlonych osób. To legniczanie modlili się za swoje miasto w ramach cyklicznych nabożeństw odbywających się w katedrze.

Spotkanie było też jednym z punktów w planie Legnickich Dni Chrześcijańskich. Dlatego tym razem w modlitwie wzięli udział wierni dwóch parafii - katedralnej oraz pw. św. Jana Chrzciciela. Do tej drugiej należy pani Aurelia.

- W tym roku na takim nabożeństwie fatimskim jestem po raz czwarty. Chcę pokazywać swoją gotowość do modlitwy moim dorosłym dzieciom. Chcę im dawać przykład. Chcę też pokazywać wiarę mojej wnuczce. A samo nabożeństwo? Mam po prostu szczególną cześć do Matki Bożej Fatimskiej - mówi legniczanka.

Było to też ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w mieście, odbywające się 13. dnia każdego miesiąca. Następne dopiero w maju. W katedrze są jednak praktykowane nabożeństwa wynagradzające za grzechy świata, które odprawiane są we wszystkie pierwsze soboty miesiąca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma