Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wyszkolony jak wolontariusz

Campus Legnica nie śpi i szykuje się do przyszłorocznego spotkania z papieżem.

Ostatni weekend był bardzo pracowity, jeśli chodzi o kwestię przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. W Legnicy spotkali się ochotnicy i wolontariusze chcący jak najlepiej przygotować Dni w Diecezjach.

Oprócz samej modlitwy, jak przed tygodniem w Jeleniej Górze-Cieplicach, młodzi spotykają się bowiem w centrach przyjęć młodzieży tzw. campusach, by szkolić się i tworzyć struktury, dzięki którym w lipcu 2016 roku będzie można spokojnie przyjąć uczestników ŚDM z zagranicy.

W ostatni weekend gościem spotkania był Maciej Rajfur, dziennikarz Gościa Wrocławskiego, który opowiadał o tworzeniu krótkich filmów promocyjnych. Podzielił się on z młodymi swoją wiedzą m.in. o treściach, technikach czy nawet trickach, które wykorzystuje się by zainteresować widza.

- Takie filmy mogą być bardzo pomocne w promocji Światowych Dni Młodzieży. Może uda się w ten sposób dotrzeć do innych młodych i zachęcić ich do wzięcia udziału bądź przyłączenia się do ich organizacji - mówiła Marta Murias, wolontariuszka.

Wolontariusze legnickiego campusu   Wolontariusze legnickiego campusu Katarzyna Łasek Podobnie pozytywnie zaskoczeni byli też inni wolontariusze.

- Należę do diakoni muzycznej. bardzo podobały mi się warsztaty przeprowadzone przez Maćka Rajfura. Nie spodziewałam się, że tak wiele i w tak radosny sposób można przekazać informacje - mówiła Jagoda, wolontariuszka.

Cały czas są poszukiwaniu kolejni ochotnicy na wolontariuszy oraz do przyjęcia przyjezdnych z zagranicy. Więcej informacji na stronie www.domusmariae.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma