Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jak daleko zaszedł ten marsz?

- Celem współczesnych barbarzyńców, tzw. marksizmu kulturowego, jest "wyzwolenie" człowieka od Boga i zniszczenie świata kultury łacińskiej. Po co? Dla samego zniszczenia - uważa prof. Stanisław Srokowski.

Uczony był kolejnym gościem klasztoru franciszkanów przy ul. Rataja podczas 279. spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90. Autor książki „Barbarzyńcy u bram” dał wykład nt. współczesnych wrogów kultury chrześcijańskiej z jej tradycyjnymi wartościami.

W referacie „Czy nadchodzi epoka barbarzyńców?” razem ze słuchaczami prześledził narodziny tego nurtu, od średniowiecznego ruchu wolnomularzy, poprzez XVIII-wiecznych iluminatów i rewolucję francuską, po marksizm-leninizm i okres dyktatury stalinowskiej, znakomicie systematyzując dostępną na ten temat wiedzę.

- Walka z chrześcijaństwem, walka barbarzyńców z kulturą łacińską nie jest zjawiskiem nowym, trwa od czasów starożytnych. Jednak nigdy nie była tak zaciekła jak obecnie - uważa prof. Srokowski. Jako dowód przytoczył postępy tzw. filozoficznej szkoły frankfurckiej, której jednym z założycieli w latach 20. ub. w. był Antonio Gramsci.

Stanisław A. Potycz jest przewodniczącym Kapituły DLP '90. W nadchodzących wyborach kandyduje do Sejmu z listy PiS   Stanisław A. Potycz jest przewodniczącym Kapituły DLP '90. W nadchodzących wyborach kandyduje do Sejmu z listy PiS Roman Tomczak /Foto Gość

- Kiedy wprowadzanie komunizmu siłą nie przynosiło skutków, Gramsci postulował wielki marsz marksizmu ideowego przez uniwersytety, media, kościoły. Ten marsz trwa do dziś i osiąga wielkie sukcesy. Jest obecny w przedszkolach pod postacią ideologii gender, jest w polskich aktach prawnych mówiących o tzw. równości płci. To wszystko odbywa się pod płaszczykiem troski o człowieka. Robią to ludzie wykształceni, elokwentni, wpływowi i pozornie bardzo nam życzliwi - przestrzega prof. Srokowski.

Wykład prof. Srokowskiego poprzedziła Msza św., którą odprawił o. Stanisław Paszewski OFM. Intencją Eucharystii były zbliżające się wybory parlamentarne. Udział w nich z listy Prawa i Sprawiedliwości ogłosił Stanisław A. Potycz, przewodniczący Kapituły DLP ’90, rekomendowany przez Prawicę Rzeczypospolitej.

Prof. Srokowski podkreślił, że walka z marksizmem potrzebuje wsparcia posłów o ugruntowanych poglądach prawicowych, pielęgnujących i propagujących postawy chrześcijańskie, będące najważniejszą bronią przeciwko „kulturze śmierci, czyli komunizmowi kulturowemu”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma