Nowy numer 38/2023 Archiwum

To również ich kongres

Członkowie Akcji Katolickiej wrócili z Krakowa, gdzie utwierdzali się w swoim powołaniu.

W Krakowie odbył się drugi w historii kongres Akcji Katolickiej. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Legnickiej.

Były oczywiście obrady, wyróżnienia, modlitwa. W sali Filharmonii Krakowskiej debatowano m.in. nad zadaniami dla członków Akcji Katolickiej czy też nad polityką państwa w stosunku do rodzin.

Na gorąco o swojej obecności mówi Jan Zimroz, prezes naszej diecezjalnej AK.

- Jesteśmy na kongresie teraz, byliśmy też na pierwszym kongresie w 2001 r. Widzimy, jak za te 14 lat rozwinęła się Akcja Katolicka i robi to wspaniałe wrażenie. Dorobek AK jest imponujący, a to dzięki oddziałom parafialnym i diecezjalnym w całej Polsce, które podejmują wielkie dzieła, wydające równie wspaniałe owoce - zauważa Jan Zimroz, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Legnickiej.

To również ich kongres   Obrady w Filharmonii Franciszek Kwaśniak Jak dodaje, kongres stał się dla jego uczestników źródłem wielu mądrych inspiracji. - Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że dał nam możliwość uczestniczenia w tym dziele, które zapisało się w historii Kościoła. Bo Akcja Katolicka wpisuje się w życie współczesnego Kościoła, w którym mają działać ludzie świeccy - podkreśla.

Zebranych w Krakowie listownie pozdrowił papież Franciszek, który podziękował członkom organizacji za 20 lat wytrwałej i niełatwej pracy ewangelizacyjnej.

Więcej zdjęć i relacje z poszczególnych dni kongresu na stronach www.krakow.gosc.pl - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast