Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Fredro czeka w Białej

Już w niedzielę kolejne spotkanie z tym, co nasi przodkowie zostawili za Bugiem.

Parafia Przemienienia Pańskiego w Białej oraz Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury zapraszają na 12. edycję imprezy plenerowej „Wrześniowe Kresowiana”. Odbędzie się ona 20 września.

Miejscem spotkania, jak zawsze, będzie park w Białej. Wszystko rozpocznie się od Eucharystii o 11.00 pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

„Wrześniowe Kresowiana” propagują tradycję i kulturę Kresów Wschodnich. Motyw przewodni każdej edycji odwołuje się do określonej rocznicy historycznej - w tym roku to 70. rocznica osiedlenia się obecnych mieszkańców Białej na tym terenie.

Podczas imprezy będzie można m.in. spróbować słynnych kresowych pierogów i obejrzeć sztukę "Pan Geldhab" według Aleksandra Fredry. Aktorami będą, oczywiście, mieszkańcy Białej.

Plakat tegorocznej edycji Kresowian   Plakat tegorocznej edycji Kresowian Mat. Org.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma