Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Msza na Gryfie

Katoliccy harcerze rozpoczęli nowy rok formacyjny.

Baden Powell, twórca skautingu, powiedział, że „życie bez przygód byłoby strasznie głupie”, dlatego 12 września Hufiec Gryfowski rozpoczął kolejny rok harcerski. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody na Zamku Gryf w Proszówce.

Na apelu stawiły się jednostki hufca, które przywitała nasza hufcowa Dorota Herdzik. Podczas rozpoczęcia byli obecni nasi rodzice, duszpasterze – ks. Maciej Szymanowski – duszpasterz 2. Szczepu Gryfowskiego oraz ks. Marcin Bryłkowski – duszpasterz 2. Szczepu Olszyńskiego, namiestniczka wilczków – Barbara Pizoń HR. Na apelu odbyły się przejścia wilczków do drużyny oraz przejścia harcerek do Ogniska Młodych Przewodniczek. Szefowe podjęły również nowe służby. Wielką radością jest nowo powstająca w Zgorzelcu gromada wilczków, czyli najmłodszych członków naszego Ruchu skautowego.

Po apelu odbyła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Marcin, a kazanie wygłosił ks. Maciej. Następnie był czas na ognisko, rozmowy powakacyjne oraz zabawy, a także wspomnienia z obozów letnich w formie prezentacji.

Akela 2. Gromady Zgorzeleckiej Katarzyna Szymańska pisze: "ten rok harcerski będzie z pewnością rokiem dobrej zabawy i wielu przygód, ale także zdobywania nowych umiejętności, służby i ciągłej formacji, dlatego miejmy w pamięci słowa piosenki:

„Ramię pręż, słabość krusz i nie zawiedź w potrzebie
Podaj swą pomocną dłoń tym, co liczą na ciebie
Zmieniaj świat, zawsze bądź sprawiedliwy i odważny
Śmiało zwalczaj wszelkie zło niech twym bratem będzie każdy"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy