Nowy numer 24/2018 Archiwum

Silna Polska broniąca łacińskiej cywilizacji

W najbliższy piątek gościem "Salezjańskiego Kociołka Kultury" będzie Marian Piłka, publicysta katolicki, działacz społeczny i polityk.

Piłka poświęci swój wykład tematowi "Budowa silnej Polski w obronie cywilizacji chrześcijańskiej". Spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek, 18 września, o godz. 18.30 w sali teatralnej pod kościołem św. Jana Bosko w Lubinie.

- Obecnie mamy do czynienia z zagrożeniem cywilizacji chrześcijańskiej w Europie głównie przez postępujący ateizm. W ten sposób otwieramy się np. na inwazję islamu.

Polska powinna być silnym ośrodkiem stabilizującym Europę, broniącym w niej słabej obecnie cywilizacji chrześcijańskiej - mówi w rozmowie z "Gościem" Marian Piłka.

Salezjański Kociołek Kultury działa od 22 marca 2013 r. W tym czasie gośćmi salezjańskiej parafii byli m. in. Marzena Nykiel, Tomasz Terlikowski, bp Zbigniew Kiernikowski, Marcin Jakimowicz czy Franciszek Kucharczak. Celem "kociołka" jest zwrócenie uwagi na dylematy współczesnej kultury, której kształt i kondycja są obecnie jednym z najważniejszych wyzwań dla Kościoła.

- Chcemy formować ludzi świeckich, by w świetle wiary widzieli swe życiowe powołanie oraz by podejmowali odpowiedzialność za wychowanie dzieci, budowanie więzi rodzinnych, Kościół, ojczyznę - mówi Zbigniew Rudnicki, autor tej inicjatywy, adiunkt na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma