Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Silna Polska broniąca łacińskiej cywilizacji

W najbliższy piątek gościem "Salezjańskiego Kociołka Kultury" będzie Marian Piłka, publicysta katolicki, działacz społeczny i polityk.

Piłka poświęci swój wykład tematowi "Budowa silnej Polski w obronie cywilizacji chrześcijańskiej". Spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek, 18 września, o godz. 18.30 w sali teatralnej pod kościołem św. Jana Bosko w Lubinie.

- Obecnie mamy do czynienia z zagrożeniem cywilizacji chrześcijańskiej w Europie głównie przez postępujący ateizm. W ten sposób otwieramy się np. na inwazję islamu.

Polska powinna być silnym ośrodkiem stabilizującym Europę, broniącym w niej słabej obecnie cywilizacji chrześcijańskiej - mówi w rozmowie z "Gościem" Marian Piłka.

Salezjański Kociołek Kultury działa od 22 marca 2013 r. W tym czasie gośćmi salezjańskiej parafii byli m. in. Marzena Nykiel, Tomasz Terlikowski, bp Zbigniew Kiernikowski, Marcin Jakimowicz czy Franciszek Kucharczak. Celem "kociołka" jest zwrócenie uwagi na dylematy współczesnej kultury, której kształt i kondycja są obecnie jednym z najważniejszych wyzwań dla Kościoła.

- Chcemy formować ludzi świeckich, by w świetle wiary widzieli swe życiowe powołanie oraz by podejmowali odpowiedzialność za wychowanie dzieci, budowanie więzi rodzinnych, Kościół, ojczyznę - mówi Zbigniew Rudnicki, autor tej inicjatywy, adiunkt na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy