GN 28/2018 Archiwum

Rada się przedstawiła

Katolicy świeccy działający przy biskupie apelują o obronę rodziny.

W poniedziałek 13 września w Legnickiej Kurii Biskupiej została oficjalnie przedstawiona Rada Katolików Świeckich.

Biskup Zbigniew Kiernikowski przedstawił dziennikarzom zakres zadań oraz członków Rady Katolików Świeckich działającej od wakacji przy biskupie.

Hierarcha wytłumaczył, dlaczego zdecydował się na powołanie takiego ciała oraz sprecyzował, jakie zadania przed nim stawia:

Sekretarz Zarządu Rady Stanisława Repa tłumaczyła, w jaki sposób jej członkowie mogą kształtować rzeczywistość:

Z kolei Dorota Czudowska, onkolog oraz senator RP, próbowała wskazać wagę odpowiedzialnego wyboru polityków, których zadaniem jest stanowienie prawa.

Dzisiaj Rada przedstawiła też swoje stanowisko w sprawie rodziny. Podpisani pod nim członkowie Rady punktują działania ośrodków rządowych, które w ostatnim czasie poczyniły wiele starań, by osłabić pozycję rodzin.

Rada zachęca do starań o zachowanie obecnego modelu rodziny: "Osłabienie rodziny nie jest procesem nieuchronnym. Ze względu na dobro, jakim jest dobrze spełniająca swoje funkcje rodzina, nie możemy ustawać w jej obronie, zarówno w planie własnej rodziny, jak i przez wpływanie na to, co czynią władze państwowe i samorządowe. Wymagajmy od siebie i od władz publicznych autentycznych działań na rzecz rodziny".

Pełen tekst poniżej:

Stanowisko Rady ws. rodziny   Stanowisko Rady ws. rodziny Jędrzej Rams /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma