GN 28/2018 Archiwum

A. Brawata: "My się nie poddamy"

Zobacz, którzy posłowie z diecezji legnickiej nie poparli projektu ustawy o zakazie aborcji.

W piątek 12 września posłowie na Sejm RP odrzucili w pierwszym czytaniu obywatelski projekt zmiany ustawy mającej chronić życie poczęte.

Wśród głosujących byli posłowie z terenu diecezji legnickiej, a dokładnie z okręgu wyborczego nr 1 na Sejmu RP. Oto jak głosowali:

Za odrzuceniem projektu:

Robert Kropiwnicki (Platforma Obywatelska)

Drozd Ewa (PO)

Zofia Czernow (PO)

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD)

Przeciw odrzuceniu, czyli za dalszymi pracami nad projektem:

Adam Lipiński (Prawo i Sprawiedliwość)

Marzena Machałek (PiS)

Elżbieta Witek (PiS)

Wojciech Zubowski (PiS)

Nie głosowali:

Norbert Wojnarowski (PO)

Grzegorz Schetyna (PO)

Ryszard Zbrzyzny (SLD)

Henryk Kmiecik (PSL)

Adam Brawata, działacz fundacji PRO - Prawo do życia z Dolnego Śląska, która inicjowała obywatelski projekt, nie uważa, żeby jego odrzucenie było całkowitą porażką proliferów.

- Za miesiąc są wybory parlamentarne, posłowie się zmienią a my dalej będziemy walczyć o prawa nienarodzonych dzieci. My się nie poddamy. Będziemy składać te projekty do skutku. Przed wspomnianymi wyborami będziemy prowadzić na Dolnym Śląsku kampanię informacyjną, którzy posłowie głosowali za prawem do zabijania nienarodzonych dzieci. Nawet samo odrzucenie odbieramy jako sukces, bo w przygotowanie zaangażowało się kilkaset tysięcy osób, które podpisały się pod projektem ustawy mającej bronić życie. Jesteśmy na fali. Ludzie chcą bronić życia, są przeciwko zabijania. Uważam, że to tylko kwestia czasu, że nam się uda zmienić prawo - mówi Adam Brawata.

Jednocześnie przekazujemy informacje, że zainteresowani nauką promocji życia, a może nawet i włączenia się do budowy struktur Fundacji PRO- Prawo do życia, mogą zgłosić się na szkolenie, które odbędzie się 3 października w Bolesławcu. Więcej szczegółów otrzymają państwo po zgłoszeniu się w systemie Fundacji - TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma