Obecność i dar w chorobie

Bp Stefan Regmunt dziękując za wsparcie: "Odczuwałem, że należę do rodziny chrześcijańskiej".

Bp Stefan Regmunt podziękował wiernym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej za modlitwę podczas jego zmagań z choroba.
Prezentujemy treść listu, ponieważ wiemy, że wielu wiernych diecezji legnickiej również ofiarowało swój czas i modlitwy za byłego biskupa pomocniczego naszej diecezji.

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, którzy otaczaliście mnie modlitwą w czasie, kiedy przebywałem w szpitalu,

pragnę poinformować, że 1 sierpnia br. wróciłem do diecezji i w związku z tym spieszę, aby podziękować Wam za modlitwę o moje zdrowie. Przebywając w szpitalu, bardzo odczuwałem, jaką moc ma modlitwa. To ona dodawała mi sił w trudnym doświadczeniu choroby i mobilizowała do podejmowania wysiłku związanego z procesem leczenia.

Ze wzruszeniem przyjmowałem informację o odprawionych Mszach św., odmówionym różańcu, koronce do Miłosierdzia Bożego i innych formach pomocy duchowej ofiarowanych w mojej intencji. Odczuwałem, że należę do rodziny chrześcijańskiej, która w trudnych momentach wspiera się i jest blisko. Bez modlitwy i duchowego wsparcia nie zdołałbym przejść wszystkich etapów leczenia. Bardzo dziękuję za ten dar chrześcijańskiej miłości i troski.

Jak wspomniałem, od 1 sierpnia przebywam w diecezji. Obecnie trwa jeszcze okres rekonwalescencji, ale po jego zakończeniu – na miarę możliwości – chcę być do dyspozycji Diecezjan.

Zapewniam, że każdego dnia dziękuję Bogu za Jego obecność przy mnie i dar tylu ludzi, którzy towarzyszyli mi w czasie powracania do zdrowia. Swoją dalszą posługę zawierzam Matce Bożej i Świętym, prosząc Was, Drodzy Bracia i Siostry, o dalsze wsparcie modlitewne.

Polecam Bogu wszystkich kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, które wyprosiły mi łaskę powrotu do zdrowia, i z serca Wam błogosławię.

+Stefan Regmunt
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 5 sierpnia 2015 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..