Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jedynka też już w drodze

Grupa nr 1 z Polkowic wyruszyła na pielgrzymi szlak na Jasną Górę. Przed nimi kilkanaście dni w drodze, setki pieśni, tysiące modlitw i ponad 300 km marszu.

Wymarsz nastąpił po Mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Hęś, przewodnik grupy 1. Do koncelebry stanęli ks. Łukasz Rusinek i o. Adam Wróbel. Ten ostatni wygłosił homilię, a ks. Łukasz pobłogosławił pielgrzymom wyruszającym z polkowickiego rynku.

Pierwszym przystankiem ponad stuosobowej grupy był Sobin, gdzie przed plebanią parafii pw. św. Michała Archanioła czekał na pielgrzymów poczęstunek. Gospodarz parafii, ks. dr Mariusz Szymański oraz gospodynie z Sobina jeszcze raz udowodnili, że gościnność to ich wrodzona cecha.

Dalej przez Jędrzychów (znowu poczęstunek przed tamtejszym kościołem), Szklary Górne i Oborę, polkowiccy pątnicy dotarli do Lubina. Tutaj pielgrzymi przenocują, aby rano, razem z grupą lubińską, pójść dalej ku Legnicy, gdzie spodziewani są po południu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma