GN 28/2018 Archiwum

Błaszczak przywiózł do Lubina ustawę

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową pod kopalnią "Lubin". Mówił m.in. o projekcie Ustawy o podatku od kopalin.

- Chcemy, żeby KGHM był perłą w koronie polskiej gospodarki - mówił M. Błaszczak. - Dlatego PiS zamierza w najbliższym czasie złożyć w Sejmie projekt ustawy zwalniającej KGHM z uciążliwego podatku. Parlamentarzysta podkreślił, że od czasu jego wprowadzenia spada rentowność poszczególnych kopalń należących do KGHM.

- Zakłady Górnicze "Lubin", przed którymi stoimy, są tego najlepszym przykładem. Ta koalicja udowodniła, że jest w stanie wyprzedać majątek państwowy i doprowadzić do likwidacji tysięcy miejsc pracy w imię organizowania kampanii wyborczej. Protestujemy przeciwko takim działaniom i składamy do Sejmu projekt ustawy zwalniającej z podatku od miedzi i srebra - powiedział w Lubinie szef klubu parlamentarnego PiS i na dowód pokazał plik kartek.

M. Błaszczakowi towarzyszyli na konferencji Elżbieta Witek, rzecznik prasowy PiS, oraz Stanisław Karczewski, szef sztabu PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Oboje skrytykowali wyjazdy pani premier po Polsce.

- Ewa Kopacz jeździ po kraju z obietnicami. My przyjechaliśmy żeby mówić o konkretach - powiedziała E. Witek. S. Karczewski dodał, że rząd pani premier przekształcił się w sztab wyborczy i za pieniądze podatników robi kampanię na Dolnym Śląsku.

Premier Kopacz dziś rano przyjechała do Wrocławia. Po południu była już w Głogowie, gdzie spotkała z pracownikami należącej do KGHM huty miedzi "Głogów".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma