GN 28/2018 Archiwum

Czarne chmury nad Lubinem

W Kłopotowie płonie wielkie składowisko zużytych opon. Z ogniem od kilku godzin walczy kilkanaście zastępów strażaków. Przyczyny pożaru nie są znane.

Gęsty obłok dymu jest widoczny z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Gryzące opary przeniosły się nad Lubin, coraz bardziej dokuczając mieszkańcom. Lubinianie proszeni są o czasowe nieotwieranie okien.

Na miejscu z ogniem walczą strażacy z Niemstowa, Księgienic, Lubina i Rudnej. Jak wyjaśniają, płonie skład zużytych opon samochodowych i materiałów syntetycznych. Składowisko należy do firmy R-Power.

Według niepotwierdzonych informacji, firma ta od jakiegoś czasu starała się o pozwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Mieszkańcy Kłopotowa i Miroszowic wielokrotnie zwracali uwagę na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą sąsiedztwo składowiska.

Na razie ogień się nie rozprzestrzenia, choć kłęby gryzącego dymu biją na kilkadziesiąt metrów w górę. Stamtąd wiatr znosi je nad miasto. Nie wiadomo, jak długo potrwa akcja gaśnicza ani co było przyczyną pożaru.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma