Nowy numer 49/2019 Archiwum

Rodzeństwo w drodze

Eliza i Mikołaj z Pławnej Górnej tym razem idą wspólnie.

Ja idę po raz pierwszy – mówi Eliza. Jej brat Mikołaj idzie po raz drugi. – Trochę tak jest, że dałam się namówić bratu. Ale mamy znajomych, którzy chodzą dlatego to trochę jego zasługi, a trochę ich. Nie będę mogła pójść aż do Jasnej Góry. Ale kilka dni na pewno pójdę – mówi dziewczyna.

- W zeszłym roku szedłem już od Zgorzelca. Mnie namówiły w zeszłym roku dwie przyjaciółki. Zawsze byłem wierzący, ale od kilku lat, mogę tak powiedzieć, nawróciłem się. O wiele głębiej przeżywam swoją relację z Panem Bogiem. To mocniejsze przeżywanie, intensywniejsze życie religijne sprawia mi ogromną radość. A po pielgrzymce spodziewałem się, że będzie fajnie, ale zaskoczyłem się, że jest aż tak fajnie! Jak się raz pójdzie, to chce si wracać. Sama forma pielgrzymki, czyli pokutna, również jest wilce pociągająca. Jak się naprawdę wierzy w Boga, to radość sprawia i pokuta, i zabawa.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama