Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pasja pełna kolorów

Hasło XXIII Pieszej Pielgrzymki Legnickiej będą tworzyły słowa: "Życie z pasją".

- Można je odbierać dwojako. Po pierwsze jako coś co zachwyca i motywuje do działania, a z drugiej strony wielu z nas niesie krzyże, które są niejako pasją, męką – mówi ks. Tomasz Metelica, odpowiedzialny za przygotowanie materiałów formacyjnych. 

I tak pierwsze dni pielgrzymowania upłyną pod znakami pasji m.in. dobroci, wolności, wspólnoty czy powrotu. Wokół każdego mini-hasła zostaną zbudowane poszczególne konferencje na trasie oraz punkty dnia. 

I tak dla przykładu pasja powrotu wypada w piątek, a więc jednocześnie pielgrzymkowy dzień pokutny. Będzie możliwość ucieczki od grzechu, czyli spowiedzi świętej podczas nabożeństwa pokutnego w Oławie. W piątki Piesza Pielgrzymka Legnicka odprawia też nabożeństwo Drogi Krzyżowej na trasie przejścia. Jednocześnie do każdej pasji będzie przypisane konkretne wydarzenie z Pisma Świętego. Dla pasji powrotu będzie to ucieczka z Egiptu. Inny dzień będzie wspominał spotkanie Zacheusza z Jezusem. Kto przypomina sobie ten fragment Ewangelii nie będzie zdziwiony, że zadaniem dla wszystkich będzie zaproszenie kogoś z innej grupy na posiłek. 

  Podobny będzie dzień z pasją służby. – Poprzez pracę na rzecz reszty pątników członkowie służb często nie maja możliwości zapoznać się z tymi, którym służą. Dlatego każda grupa wylosuje konkretną formację i zaprosi ją na jedzenie. Z jednej strony porządkowi czy osoby na napojach poznają lepiej pątników, z drugiej strony pielgrzymi będą mogli poznać członków grupy nr 0 – mówi ks. Tomasz Metelica podczas prezentacji hasła. 
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma