GN 28/2018 Archiwum

Wyśpiewana pasja

Tegoroczne rekolekcje w drodze mają oryginalną oprawę muzyczną.

Piesza Pielgrzymka Legnicka trwa zaledwie 10 dni. Są jednak tacy, którzy pielgrzymką żyją przez cały rok. Dokładnie od września zeszłego roku trwały intensywne przygotowania m.in. trasy, zespołu ludzi czy niezbędnych dokumentów. Przygotowania dotyczyły też scholi, która postawiła sobie na ten rok ambitne zadanie przygotowania oryginalnego hymnu dla XXIII Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

- Poprzednie kilka pielgrzymek miało swoje nieoficjalne hymny, czy raczej utwory już znane, które w jakiś sposób wpisywały się w hasło używane w danym roku. Wiemy jak bardzo pozytywnie są odbierane hymn, które są tworzone każdego roku pod inne hasło Spotkań Młodych w Legnickim Polu. Dlatego chciałyśmy stworzyć coś odpowiedniego do tegorocznego hasła pielgrzymkowego. I się udało. Słowa utworu nawiązują do słów "Życie z pasją". Tworząc go chciałyśmy tchnąć takiego w pątników, ducha odwagi i śmiałości, zmotywować do działania - mówi Ola Morawiec, współautorka dzieła.

Poniżej przedstawiamy nagranie tego premierowego wykonania, które odbyło się w marcu w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Jest to fragment z pierwszą zwrotką oraz refrenem. Jak wam się podoba?
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma