Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zmarł ks. Krzysztof Cebula

Pogrzeb prezbitera odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Mieroszowie.

W piątek 10 lipca 2015 r. zmarł ks. kanonik Krzysztof Cebula. Przyczyną śmierci był zator płucny.

Eksporta odbędzie się w niedzielę, 12 lipca, o godz. 18.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Mieroszowie.

Uroczystości pogrzebowe, będą odprawione w poniedziałek, 13 lipca, o godz. 11.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła, którym przewodniczył będzie biskup świdnicki Ignacy Dec. 

Zmarły kapłan urodził się 4 VII 1959 r. w Świerzawie. Święcenia prezbiteratu przyjął 24 maja 1987 r. we Wrocławiu. Był wicedziekan dekanatu Głuszyca, od 10 lat proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieroszowie.

Podczas swojego kapłańskiego posługiwania m.in. przez 6 lat w par. pw. Zwiastowania NMP w Mirsku. Później służył już jako proboszcz w parafii w Jedlinie Zdrój oraz Walimiu.

Od czasu pracy w Jedlinie Zdrój aż do zmiany w 2003 roku był asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy