Nowy numer 42/2018 Archiwum

Oby się (nie) przydało

Specjaliści zapraszają rodziców na naukę udzielania pierwszej pomoc.

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Św. Joanny Beretty Molli w Lubinie zaprasza na warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodziców, dziadków, wujków i cioć oraz wszystkich, którzy mają kontakt z dziećmi i niemowlętami.

Warsztaty poprowadzą lek. Agnieszka Jalowska, pediatra z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz lek. Bogumiła Trent, pediatra ze szpitala im. św. Jadwigi Śląskiego w Trzebnicy.

Uczestnicy dowiedzą się m.in:

- jak ocenić stan dziecka i niemowlęcia w razie wypadku,

- co robić, gdy dziecko straci przytomność,

- jak wykonać podstawowe zabiegi ratujące życie dzieci i niemowląt,

- co zrobić w razie ostrej reakcji alergicznej,

- jak postąpić w razie np. masywnego krwotoku, oparzeń termicznych, napadach drgawkowych czy zadławienia bądź zatrucia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia odbędą się w czwartek 6 sierpnia w godzinach 17-20. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego należy zgłosić chęć udziału najdalej do 4 sierpnia pod numerem telefonu 697 672 275 bądź drogą elektroniczną poradniajbm@diecezja.legnica.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy