Nowy numer 42/2018 Archiwum

Posłanka straciła prawo jazdy

Sama głosowała za zaostrzeniem kar za przekroczenie prędkości.

Głogowska posłanka Ewa Drozd (Platforma Obywatelska) straciła właśnie prawo jazdy na trzy miesiące. Dlaczego?

Posłanka jechała drogą krajową nr 36. W Lubinie rutynowa kontrola prędkości policyjnego patrolu wykazała, że posłanka jechała w miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h, dokładnie o 63 km szybciej.

Oznacza to, że oprócz samego zatrzymania prawa jazdy posłanka została ukarana 10 punktami karnymi oraz 500-złotowym mandatem.

Jak sama przyznała w rozmowie z Radiem Wrocław, przyjmuje konsekwencje swojego czynu.

- Zamyśliłam się, nie spojrzałam na prędkościomierz. Zatrzymała mnie policja i okazało się, że znacznie przekroczyłam prędkość. Mogę tylko przeprosić za swoje zachowanie - mówi posłanka.

W głosowaniu nad przyjęciem nowelizacji przepisów zaostrzających kary za przekroczenie prędkości, które obowiązują od kilku tygodni, posłanka Ewa Drozd głosowała na "tak".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy