Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kto za, kto przeciw?

Czy wiesz, jak glosowali twoi przedstawiciele na Sejm RP ws. ustawy o in vitro?

W Sejmie RP została uchwalona ustawa o leczeniu niepłodności, poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów. W skrócie - ustawy o in vitro.

Za przyjęciem projektu Platformy Obywatelskiej zagłosowali zgodnie wszyscy posłowie wybrani w okręgu legnicko-jeleniogórskim: Robert Kropiwnicki (PO), Grzegorz Schetyna (PO), Ewa Drozd (PO), Zofia Czernow (PO) i Norbert Wojnarowski (PO). Ustawę poparli również posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej tj. Ryszard Zbrzyzny oraz Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. Były poseł Ruchu Palikota a obecnie Polskiego Stronnictwa Ludowego Henryk Kmiecik z Lubawki również poparł projekt.

Przeciwko ręce podnieśli posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Adam Lipiński, Wojciech Zubowski, Marzena Machałek i Elżbieta Witek.

Stanowisko Episkopatu Polski ws. przyjęcia wspomnianej ustawy - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma