Czarowanie w krainie Chojnów przejdź do galerii

Wyszlifowali swojego aktorskie umiejętności, by podziękować rodzicom za miłość.

Scena Miejskiego Domu Kultury w Chojnowie była miejscem odegrania spektaklu, w którym wzięło udział ponad stu młodych aktorów z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz kilku grup tanecznych.

Było to kolejne przedstawienie w cyklu "Dzieci rodzicom". Dzieci w ten sposób chciały podziękować rodzicom za ich miłość.

Tym razem kanwą sztuki było słynne dzieło "Czarnoksiężnik z krainy Oz".

- To jest już z dwudziesty mój scenariusz. Samo jego przygotowanie trwało kilka miesięcy. Wymaga on bowiem przerobienia książki, odszukania muzyki, a na końcu i przygotowanie scenografię. Próby rozpoczęliśmy w lutym - mówi Barbara Słotwińska, nauczycielka języka polskiego i autorka scenariusza.

Aktorami byli członkowie miejscowej szkolnej grupy teatralnej.

- Najwięcej trudności sprawiło mi zapamiętanie tekstu. Jest on bardzo długi, bo kwestie Dorotki zajmują większość scenariusza. Nie, nie planuję przyszłości z aktorstwem. Na razie inaczej układają się moje marzenia. Ale bardzo podoba mi się gra na scenie - nie ukrywała Dominika Pawłowska, która odgrywała rolę Dorotki.

Sztuka opowiadała o uniwersalnych wartościach tj. miłości, prawdzie, poświeceniu.

- Na końcu okazuje się, że czarnoksiężnik to malutkie dziecko, które kłamstwami próbowało zaskarbić sobie szacunek innych. Podczas prób sam się nauczyłem że nie wolno kłamać. Tego nauczyły mnie próby do przedstawienia - nie ukrywał 9-letni Szymon, który wcielił się w postać tytułowego czarnoksiężnika.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..