GN 42/2019 Archiwum

17-latka uratowała dwie dziewczynki

Podopieczna domu dziecka ryzykowała otrzymaniem nagany, by uratować zagubione dzieci.

Nazywa się Kamila Pietrakowska i ma 17 lat. Mieszka w jednym legnickich domów dziecka. Wracała właśnie do niego autobusem miejskim. W pewnym momencie zauważyła na ulicy dwie dziewczynki (3- i 12-letnią), które według niej wyglądały na zagubione. Poprosiła kierowcę o zatrzymanie pojazdu i wysiadła do dziewczynek. To nie była tylko postawa obywatelska. Zaryzykowała bowiem otrzymaniem nagany od wychowawców za złamanie regulaminu i za spóźnienie się do swojej placówki. Ale podjęła ryzyko. Słyszała wcześniej, że zaginęły dziewczynki i, jak sama mówi, kiedy zobaczyła "jakieś dwie samotne osóbki, postanowiła działać". Przyprowadziła je do domu dziecka.

- "Pełen szacun" dla tego, co zrobiła. I to nie tylko mój, ale też wszystkich pracowników i wychowanków domu dziecka - mówi dyrektor placówki Ewa Watral. - Niejedna osoba przeszłaby obojętnie, widząc te dziewczynki. Bo można sobie pomyśleć, że są na spacerze, że nic złego się nie dzieje. Kamila się tym zainteresowała i warto ją pochwalić.

Okazało się, że od ośmiu godzin dziewczynek poszukiwali policja, rodzina, znajomi i wolontariusze. Najprawdopodobniej zabrała je chora psychicznie sąsiadka, która porzuciła je w innej, obcej dla nich części miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • saherb
  19.06.2015 19:04
  Dobrze, że kierowca autobusu zatrzymał się na prośbę dziewczyny. Nie każdy kierowca tak robi tam, gdzie nie ma przystanku. Tak więc podziękowania należą się też kierowcy, który zachował zdrowy rozsądek.
  doceń 7
 • Bogumiła
  20.06.2015 00:36
  Dzielna Dziewczyna :) nie jest Jej obojętny los innych osób. Jesteś Wielka :)
  doceń 2
 • aneczkazb
  20.06.2015 12:04
  Teraz rodzice znalezionych dziewczynek mają szerokie pole do popisu....
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama