Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pojedziesz dla życia?

Chętni głosić Ewangelię Życia na jednośladach? Zapisz się i pojedź!

Znamy szczegóły 6. Rajdu dla Życia. Będzie to tak naprawdę sztafeta. Jego nitki będą przebiegały następująco:

27.06 – 4.07: Świnoujście – Giżycko | 630 km

5.07 – 11.07: Giżycko – Przemyśl | 570 km

12.07 – 19.07: Przemyśl – Świdnica | 580 km

20.07 – 26.07: Świdnica – Świnoujście | 480

W Rajdzie wezmą udział ludzie młodzi, reprezentujący diecezje polskie. 6 Rajd dla Życia obejmie 4 trasy okalające Polskę, biegnąc na wzór sztafety: Świnoujście – Giżycko, Giżycko – Przemyśl, Przemyśl – Świdnica, Świdnica – Świnoujście. W czterech grupach młodzi pokonają łącznie 2260 km, przejeżdżając przez 22 diecezje i 13 województw. Polska młodzież, zjednoczona aby bronić poczętego życia, swoim wysiłkiem, modlitwą i świadectwem wypowie sprzeciw wobec aborcji.

Celem Rajdu dla Życia jest promocja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dlatego w miejscowościach przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozprowadzamy materiały pro life. Każdego roku rozprowadzane jest ponad 20.000 czasopism. Inicjatywa ma charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, nie brakuje zatem wspólnej modlitwy za dzieci poczęte oraz świadectwa. W tym roku dodatkowym motywem Rajdu jest promocja Światowych Dni Młodzieży z Ojcem Świętym w Krakowie.

W ubiegłych latach Rajd promowali panowie Przemysław Babiarz, Wojciech Cejrowski,  Radosław Pazura i Muniek Staszczyk udzielając swojego wizerunku. W organizację Lotu dla Życia włączył się Wiceprzewodniczący Międzynarodowej Federacji Lotniczej p. Włodzimierz Skalik.

Szósty Rajd dla Życia promuje Pan Krzysztof Hołowczyc.

Główny cel realizowany jest poprzez szereg konferencji prasowych oraz audycji radiowych i telewizyjnych organizowanych na trasie przejazdu. Natomiast relacje z Rajdu można śledzić na blogu, oglądać zdjęcia w albumie Picasa oraz towarzyszyć uczestnikom na Facebooku oraz Twitterze. Wszystkie kanały skupione są na stronie rajdu: www.rajddlazycia.pl, gdzie również na żywo można śledzić trasę przejazdu na interaktywnej mapie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama