Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nóżka będzie chodziła!

Lubińska młodzież koncertowo przygotowuje się na powitanie gości Światowych Dni Młodych. W miejscowym centrum kultury zaśpiewała pod kierunkiem najlepszych polskich muzyków.

Ks. Jacek Saładucha z parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Lubinie przypomina, że zaplanowany w CK "Muza" koncert "Błogosławieni miłosierni" to muzyczna część przygotowań.

- Przygotowaliśmy go po to, aby skupić, zjednoczyć młodzież lubińską, zanim przyjmie ona gości Światowych Dni Młodych. Ta młodzież przygotowuje się w czterech grupach: muzycznej, liturgicznej, logistycznej i medialnej.

Do prac grupy muzycznej, która uczestniczyła m.in. w warsztatach wokalnych, zaprosiliśmy najlepszych polskich muzyków. Wystarczy wymienić takie nazwiska, jak: Natalia Lubrano, Agnieszka i Łukasz Damrychowie, Kamil Pełka, Łukasz Sobolak czy Łukasz Szpringiel - wylicza ks. Saładucha.

Najważniejsi w tym projekcie są jednak warsztatowicze, którzy tłumnie uczestniczyli w dwudniowych próbach. Natalia Lubrano bardzo dobrze ocenia ich naturalną muzykalność i przygotowanie warsztatowe.

- Młodzież nastawiona jest bardzo entuzjastycznie. Wiem, że na koncercie wszystkim spadną kapcie! - śmieje się wokalistka. W ciągu dwóch dni poprzedzających koncert w "Muzie" lubińska młodzież nauczyła się aż 12 piosenek. Warsztatowicze mogli także liczyć na indywidualne lekcje.

Nóżka będzie chodziła!   Tak wielkie przedsięwzięcie wymagało także indywidualnych korepetycji Roman Tomczak /Foto Gość

- Zdecydowaliśmy, że hymn Światowych Dni Młodych zaśpiewa głównie młodzież. To wielkie wyzwanie, dlatego wymaga specjalnie dużo pracy - wyjaśnia A. Damrych. Obie panie zapewniają, że mocną stroną koncertu będą entuzjazm i profesjonalny band.

- Zespół jest bardzo profesjonalny i ma świetne aranżacje, na pewno nóżka będzie chodziła - zapewnia N. Lubrano. Warsztatowi nauczyciele podkreślali, że dobra akustyka "Muzy" na pewno wzmocni odbiór koncertu. - Chór będzie fajnie słyszalny, bo to naprawdę dobrze zgrana grupa - mówi A. Damrych.

Jest także inny powód zorganizowania koncertu właśnie w "Muzie". - Chcieliśmy z naszym przesłaniem wyjść na zewnątrz kościoła. W ten sposób więcej osób z naszego miasta mogło dowiedzieć się, co to takiego te Światowe Dni Młodych - wyjaśnia ks. Saładucha - Może to będzie dla nich także impuls, żeby otworzyć się na Pana Boga?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama